بهترین متخصص ارتودنسی در تهران

دکتر احمد شیبانی نیا بهترین متخصص ارتودنسی در تهران :

دکتر احمد شیبانی نیا، بهترین متخصص ارتودنسی در تهران و ایمپلنت فلوشیپ فوق تخصصی ارتودنسی– جراحی، و دانشیار دانشگاه می باشد. در حال حاضر ایشان دانشیار بخش ارتودنسی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی، و همچنین عضو انجمن ارتودنتیست های ایران (IAO)، انجمن بین المللی ارتودنتیست ها (WFO)، انجمن ارتودنتیست های آمریکا (AAO) و عضو انجمن ارتودنتیست های اروپا (EOS) هستند.

دکتر شیبانی نیا، اولین نفر دارنده مدرک طولانی ترین دوره فلوشیپ با مدت 35 ماه نزدیک به 3 سال است. (طول دوره فلوشیپ حدودا 18 ماه است)

کلینیک تخصصی ارتودنسی دکتر احمد شیبانی نیا:

دکتر احمد شیبانی نیا، در دو کلینیک تخصصی، یکی واقع در خیابان ولیعصر تهران، و دیگری واقع در منطقه 22 تهران، به درمان تخصصی ناهنجاری های دندانی و فکی بیماران و انجام موفق ارتودنسی ثابت و متحرک می پردازد. 25 سال سابقه کاری موفق و چندین هزار نمونه کار ارتودنسی با بیماران راضی نشان دهنده تجربه و تخصص ایشان است.

متخصص ارتودنسی در تهران

بیوگرافی دکتر احمد شیبانی نیا:

دکتر احمد شیبانى نیا دیپلم خود را در دبیرستان خوارزمى تهران با رشته ریاضی در سال ۱۳۵۶ به اتمام رسانید و همان سال در رشته راه و ساختمان در دانشگاه پذیرفته شد، همزمان در این سال دیپلم طبیعی را اخذ و در رشته دندانپزشکى پذیرفته و مدرک دکترای دندانپزشکى را در سا ل ۱۳۶۴ ، تخصص ارتودنسى را در سال ۱۳۷۷ و فلوشیپ اورتوسرجرى را در سال ۱۳۹۲ از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتى (تهران) اخذ نمود. او از سال 1377 تاکنون به عنوان مربی ، استادیار و دانشیار در دپارتمان ارتودنسى دانشکده دندانپزشکى دانشگاه آزاد اسلامى مشغول به تدریس بوده است. ایشان ناهنجاریهای دنتوفاشیال و شکاف لب و کام را در بخش ارتودنسی به دانشجویان دندانپزشکی و رزیدنتهای تخصص ارتودنسی آموزش می دهند. گذشته از آن او بعنوان مدرس در دانشکده دندانپزشکى دانشگاه تهران از سال ۱۳۶۷ تا ۱۳۷۳ نیز تدریس نموده است. ایشان در طول 20 سال استادی دانشگاه بیشتر از 50 دوره آموزش ارتودنسی ، روش تحقیق ، ایمپلنت و کامپیوتر نظیر برنامه نویسی مطلب (MatLab)، ASP.Net ، VB.Net ، MCSE ، CIW، Photoshop ، Corel ، 3D Max و غیره گذرانده اند.

کتاب های دکتر شیبانی نیا :

دکتر شیبانی به کمک یک مولف دیگر کتابی در زمینه روش تحقیق در زمینه متدولوژی تحقیق بزبان فارسی تالیف کرده اند.ایشان سخنرانی های متعددی در ایران ، اروپا ، امریکا و جزیره بوراکای فیلیپین داشته است. او تا کنون استاد راهنما و استاد مشاور بیش از 60 پایان نامه دندانپزشکى کشور را در سطوح دندانپزشکى عمومی و تخصصی برعهده داشته است. وى تا کنون بیش از 40 مقاله منتشر کرده است. او همچنین ۴ اختراع ارزشمند مرتبط به دندانپزشکى را در ایران به ثبت رسانده و یکی از آنها به عنوان متقاضى در سایت US Patent مى باشد. او گواهى هاى متعددى به عنوان قدردانى بخاطر تحقیقات عالى و فعالیت هاى تدریسى دریافت نموده است. تحقیقات اصلى ایشان شامل ارتودنسى و ارتو سرجرى و همچنین موضوعات دیگرى مثل نرم افزار ارتودنتیک، متدولوژى تحقیق، مهندسی بافت، اورتودنتیک متریال و مینی ایمپلنت و ایمپلنت میباشد. دکتر احمد شیبانى نیا همچنین اورگنایزر یا کواورگانایزر برخى از کنگره ها و سمینار هاى بین المللى و ملى بوده است که شامل کنگره هاى ارتودنسى نیز مى شوند. دکتر شیبانی عضو مرکز تحقیقات کرانیوماکزیلوفشیال دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد مى باشد. ایشان عضو انجمن ارتودنسی بین المللی، انجمن ارتودنتیستهای ایران ، آمریکا و اروپا می باشند.به همین دلیل جزو بهترین متختصص ارتودنسی در تهران میباشد.

اختراعات ثبت شده دکتر احمد شیبانی نیا

طرح تحقیقاتی

 • فرآیند بررسی و تجزیه و تحلیل ناهنجاری های فکی با استفاده از تغییر Brightness مانیتور Flat
 • ساخت پلاک شفاف دست ساز برای رفع ناهنجاریهای فکی و دندانی
 • ساخت دستگاه برای تشخیص ناهنجاریهای فکی و دندانی
 • اکستروژن دندان بوسیله دستگاه ارتودنسی درون فکی به منظور پست و کور برای درمان پروتز ثابت

بررسی میزان صحت متدولوژی مقالات در مجلات دندانپزشکی کشور

گفتگوی تلویزیونی دکتر احمد شیبانی نیا در برنامه زنده
گفتگوی تلویزیونی دکتر احمد شیبانی نیا در برنامه زنده

در تصاویر بالا، گفتگوی تلویزیونی جناب دکتر احمد شیبانی نیا متخصص  ارتودنسی را در دو برنامه زنده مشاهده می کنید.

تالیفات دکتر

 

کتاب پژوهش بر حسب مشکل محوری

 • مقدمه و مروری بر اهداف و محتوی کتابمقدمه
 • مسئله یابی سؤال اصلی تحقیق و عنوانفصل 1
 • دلایل انتخاب موضوعفصل 2
 • بیان مسئله یا گزارش توجیهی تحقیقفصل 3
 • بررسی پیشینه تحقیق، معرّفی و نقد آنهافصل 4
 • هدف کلی و روشهای تحقیقفصل 5
 • هدف کلی، اهداف اختصاصی و فرضیات تحقیقفصل 6
 • متغیّرهای تحقیق، متغیّرهای تحمیلی، ابزار اندازهگیری متغیّرها، فرم اطلاعاتیفصل 7
 • جامعه مورد بررسی، تعداد نمونه، روش نمونه گیریفصل 8
 • روش تحقیق، تکنیک جمع آوری داده ها، نحوۀ اجرای آنفصل 9
 • مدیریت، برنامه زمان بندی و بودجه بندی طرحهای تحقیقاتیفصل 10
 • آمار و جداول خالیفصل 11
 • گزارشهای تحقیقفصل 12
 • مقالات و پایان نامه های در ارتباط با این کتابپیوست ها

جهت رزرو نوبت ارتودنسی و مشاوره حضوری:

هماهنگی از طریق تماس تلفنی یا واتساپ:  09029952102